(Фото) Албанско, македонско и знамето на ВМРО: Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги обедини Македонците и Албанците во Сарај

t

Албанската младина во Сарај почна да се приклучува во редовите на ВМРО-ДПМНЕ, јавува Алмакос.

„Сарај нека биде пример за сите во Македонија, на Балканот и пошироко. ВМРО-ДПМНЕ е партија на секој граѓанин“, се вели во Фејсбук објавата на која беа прикачени и фотографии со албанското, македонското и со знамето на ВМРО-ДПМНЕ направени вечерва во Сарај.


ВМРО-ДПМНЕ е партија на секој граѓанин“, се вели во Фејсбук објавата на која беа прикачени и фотографии со албанското, македонското и со знамето на ВМРО-ДПМНЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руски професор тврди: Војната во Украина е…

Руски професор по политички науки тврди дека…

Следната недела разговор меѓу Вучиќ и Путин,…

Претседателите на Русија и Србија, Владимир Путин…

ПОЛНИ ВРЕЌИ СО ГРАНАТИ СРЕДЕ ШИПКОВИЦА: Експлозивните…

Вчера околу 11.00 часот во Полициското одделение…

Вучиќ: Мојата работа е да се грижам…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, истакна дека…

Орбан предупредува: Европа ќе има тешка зима,…

Премиерот на Унгарија Виктор Орбан денеска во…