Објавено на:

(Фото) Алaрм во Пентагон: „Уапсeна“ кокошка, се обидела да влезе во зградатa

t

Една кокошка е „уапсена“ откако се шетала и клукала во заштитениот простор на Пентагон, една од најзаштитените згради во светот, соопшти денеска организацијата за права на животните.

Вработените во организацијата Лига за благосостојба на животните во Арлингтон биле повикани да ја земат кокошката во понеделникот и да ја вратат во кокошарник.


За обидот за „упад на кокошката“ во Пентагон пишуваше и „Military Times“.

Весникот на шега праша „дали кокошката едноставно се изгубила во обид да ја премине улицата или всушност е шпион во мисија да украде некои државни тајни“.

Корисниците на Интернет предложија кокошката да се вика Етел Розенберг, позната Американка уапсена и егзекутирана поради шпионирање за Советскиот Сојуз во 1950-тите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НОВ ВООРУЖЕН НАПАД ВО САД:  Загинаа шест, а…

Најмалку шест лица загинаа, а повеќе од…

Ковачевски го честиташе Денот на независноста на…

САД веќе 30 години се наш долгогодишен…

Путин нема да испрати честитка до Бајден…

Руискиот претседател Владимир Путин годинава нема му…

САД ѝ испраќаат на Украина нови ракетни…

Соединетите Американски Држави и испраќаат на Украина…

Иран не попушта: Без успех завршија преговорите…

Европскиот посредник изјави дека Техеран и Вашингтон…