(Фото) Апасиев: СДС ја инструментализира тајната полиција за да прави тензии и апси невин народ!

t

Пратеникот во македонското Собрание и лидер на Левица, Димитар Апасиев на социјалните мрежи објави фоторафии каде, како што вели тој, се гледаат класични провокатори испратени да предизвикаат инциденти во толпата демонстранти пред Собранието.

“Еве како СДС ја инстументализира тајната полиција, за да створи тензии и да може да апси невин народ!” – напиша Апасиев на Фејсбук.

Можно е да е слика од 2 луѓе и текст кој вели „Што покажува оваа слика!!! Имаме класичен убацен провокатор, со плав блузон (заокружен на сликата) koj постолано демек ги мава цалканите по штитови, им довикува, a во момемнти дури и си збори co нив. Типична цаканска вежба во тренинг центар Идризово. Полицалците ако сакаа во секунда можеа да го одвлечат и приведат, но очигледно TOj не им беше целта. Потоа, кога се дава наредба за тргнуванье, горниот дел се гледа на сликата вене се тргнати, полицаюци ве место повторно да го фатат, го пропуштаат и TOj го снемува во позадината. Следуваст уште вакви ситуации...“

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зошто Мицкоски ги брани избрканите од „Комуналец“,…

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот…

Спроведовте бејрутизација на Македонија, ние сме полупротекторат…

„Воведовте башибозук демократија, ние станавме косовски полупротекторат,…

Aпacиев – каков кpaј: Министрите на Д…

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев на Твитер…