(Фото) Арсовска им честиташе на победниците: Успешно реализиран Скопскиот Маратон- Над 8500 учесници од 47 земји од светот

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, на Фејсбук им упати честитки на победниците на осумнаесеттиот Скопски Маратон во кој учествуваа над 8500 професионални тркачи од 47 земји од целиот свет.

– Скопје и оваа година по 18-ти пат беше горд домаќин на над 8500 професионални тркачи, рекреативци, млади тркачи и бројни поддржувачи од 47 земји од целиот свет вклучително и Македонија. Градот Скопје покрај тоа што финансиски ја поддржува оваа голема спортска манифестација која ги промовира Скопје и Македонија како спортска и туристичка дестинација, исто така овозможува и логистичка поддршка од градските јавни претпријатија со цел успешно одржување на овој спортски настан.

Им упатувам искрени честитки на победниците и учесниците на сите трки, како и на волонтерите чија поддршка секоја година допринесува за уште поуспешна организација на Скопскиот маратон, напиша Арсовска на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Арсовска: Не планирам да одам на…

Во денешната епизода на Наше Скопје, градоначалничката…

Арсовска: Работам во интерес на граѓаните со…

На денешната прес-конференција градоначалничката на Град Скопје…

(Видео) Арсовска: Можат да ме прават агент…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во…

(Видео) Арсовска до Шилегов: Кој губи има…

Во денешната епизода на “Наше Скопје”, градоначалничката…

Отворена првата Правна клиника во Средното училиште…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денеска…