(Фото) Арсовска на терен доцна вечерва: Продолжува акцијата за чистење на коритото на Вардар

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, доцна вечерва на социјалните мрежи објави фотографии од акцијата за чистење на коритото на реката Вардар.

“Заедно со екипите на скопските јавни претпријатија продолжуваме со акцијата за чистење на коритото на реката Вардар од двете страни на потегот низ општина Карпош.

По акцијата за чистење следи изградба на пешачки патеки од двете страни. Коритото на Вардар се исчисти по целата должина на течението низ скопските населби и се надополнува со нови патеки, осветлување и урбана опрема.

#ЗаМодерноСкопје”, напиша Арсовска на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Со ваква младина треба да плачеме…

На социјалните мрежи се појави видео од…

Скопјани на цела држава наплаќаат паркинг во…

Социјалните мрежи вријат заради информацијата дека за…

Избегнувајте ги овие улици: Посебен режим на…

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

Голема рација: МВР, ДПИ и УЈП ги…

Во контроли извршени вчера во златарници Скопје,…