Објавено на:

(Фото) Артан Груби гази врз сиромаштијата на граѓаните со патики од 790 евра

t

Вицепремиерот Артан Груби на својот фејсбук профил објави фотографија на која носи патики од брендот “PRADA” кои вредат верувале или не 790 евра. Груби на фотографиите се слика со членовите и директорот на Националниот Ансамбл на Албанските Народни Песни и Ора на кои им честитал прво место освоено на 27-то издание на меѓународниот фестивал “ДунаКарневал” во Будимпешта. Поголемиот дел од вработените во националниот ансамбл имаат плата колку една од патиките на Груби.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од што ќе живеат тие луѓе? 27.167…

Мајската плата се уште ја чекаат 27.167…

И Бугарија има со што да “се…

ФБИ нуди награда од 100.000 долари за…

Тешка сообраќајна несреќа во Чаир: Повреден е…

Вчера во 06.40 часот во СВР Скопје…

ЦУК информира: Еве на кои планини нема…

Низ парк шумата Водно или низ нашите…

Брнабиќ: Приштина продолжува да се изживува со…

Премиерката Ана Брнабиќ рече дека последните одлуки…