(Фото) Бектеши се одмори и се фотографираше со семејството

t

Со одлуката за недела неработен ден 92 отсто од вработените имаат слободно време да го поминат со семејствата, напиша министерот Крешник Бектеши на Фексбук и објави фотографија со семејството.

Со последната одлука недела е неработен де,н 92 отсто од вработените имаат слободно време да поминат со своите семејства, а 8 проценти од вработените кои се ангажирани во недела имаат поголеми дневници за 50 до 100 отсто, објави министерот за економија.

– Трудот на работниците мора да се почитува и соодветно да се вреднува. Секој работник има право на одмор и неделата да ја помине со семејството. Семејството пред се! – наведе Бектеши во објавата проследена со фотографија со на која е сликан со неговото семејство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Охридските нуркачи од Центарот „Амфора“ го развиорија…

Професионална екипа од Нуркачкиот центар „Амфора“ од…

Приведени двајца насилници што нападнаа продавач кај…

Полициски службеници од Единицата за насилен криминал…

КАКВИ СОВЕТИ ОЧЕКУВА ОД ФУДБАЛЕРОТ? Зеленски го…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, го назначи…

ВИДЕОТО Е ЛАЖНО, СЕ ГЛЕДА ДЕКА ИМА…

Српскиот министер за надворешни работи и вицепремиер…

Нападната гранична патрола на Србија и Унгарија:…

Утринава со автоматско оружје била нападната граничната…