Објавено на:

(Фото) Бензинот е прескап, не можам ни да се запалам: Американците протестираат за поскапувањето на горивата

t

Во САД во близина на зградата на државните институции во Калифорнија се одржа протест поради поскапувањето на горивата.

Еден Американец полил со канистри со бензин од глава до пети.

Меѓутоа, во канистерот имало вода, а на подигнатата табла пишувало: „Не можам ни да се запалам, бензинот е прескап“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најмалку 78 лица загинаа од ураганот Ијан…

Смртниот биланс од разорниот ураган Ијан со…

И САД ја пуштија низ вода: Сега…

Процедурата за прием на Украина во НАТО…

“Најмногу не сакаат”: Од земјите од регионот…

Стејт департментот соопшти повеќе од две милијарди…

Заеднична вежба на морнариците на САД, Јужна…

Морнариците на Јужна Кореја, САД и на…

САД нѐ модернизираат: 78 милиони американски долари…

Армијата на Република Македонија добива 78 милиони…