(Фото) Блокиран патот, тешка сообраќајка кај Ѓавато

t

Собраќајна несреќа го блокирше патниот правец Битола-Ресен, кај Ѓавото.

Снежните врнеши, како и натрупаниот снег дополнително ја отежнуваат ситуацијата, при што патот е под целосна блокада и создадена километарска колона на автомобили од двата патни правци.

Очевидци, од лице место за КУРИР велат дека причина за сообраќајката е неисчистениот пат од снегот, како и врнежите кои траат.

Како што коментираат истите, очигледно и оваа година снегот во месец феврури, повторно ги изненадило належните и „Македонија пат“.

Поради снежните врнежи сообраќајот на државните патишта се одвива отежнато, а на некои има и забрана за тешки товарни возила.

ФОТО: Курир

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија во Турција: Тројца загинати во хеликоптерска…

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…

Продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

(Фото) Шокантни слики: Како се случи сообраќајната…

Шокантни се сликите од сообраќајната несреќа на…

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…

Хорор во САД: Авион удри во зграда,…

Мал авион се урна во американската сојузна…