(Фото) БУГАР ОСМАНИ: Народот “му го промени името” на министерот за надворешни

t

По пат од Министерството за надворешни работи кон Собранието на Република Македонија, демонстрантите кои носеа транспарент Бугар Османи, истото и го скандираа.

Можеше да се слушне “Бујар, Бугар”. “оставка”, и “АСНОМ живее”.

Кратко пред да се упатат кон Собранието, демонстрантите го нападнаа МНР со јајца, тоалетна хартија, а пред влезот од МНР можеше да се види и запалена бакла и искршено стакло од вратата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Османи: Ние не одбројуваме денови, туку ЕУ

Доколку се има политичка волја, има доволна…

Османи утре во официјална посета на Република…

Министерот за надворешни работи на Република С.…

Османи во Украина: Тоа што го видов…

Во однос на работната посета во Украина,…

Средба на министерката за надворешни на Германија…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, на…

Османи јавно да ги објави македонските одговори…

Пратеникот и претседател на собраниската Комисија за…