Објавено на:

(Фото) „Бугати“ вредно 2 милиони евра на Роналдо заврши во ѕид

t

Кристијано Роналдо со семејството е на одмор во Мајорка, каде има изнејмено луксузна вила, а за да ужива во стил, одлучил да испрати и два автомобили на шпанскиот остров.

Медиумите сега пренесуваат дека еден од автомобилите утрово имал сообраќајна незгода, се работи за Бугати Вејрон вреден нешто над 2 милиони евра.


Информациите велат дека Кристијано Роналдо не бил зад воланот, автомобилот бил управуван од вработен кој бил задолжен за транспортот. Се уште се испитуваат деталите, а првичните извештаи велат дека возачот загубил контрола и удрил во ѕид од еден објект крај патот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шумахер вода може да му носи: Возач…

Министерството за внатрешни работи информира дека во…

Во автомобил собрале 24 мигранти: Приведени криумчари…

На 25.06.2022 околу 10:20 часот на магистралниот…

Путин “удри метла”: Големи промени во командата…

Руското Министерство за одбрана соопшти дека раководството на централните…

(Фото) Бугарски претставници положија цвеќе пред возобновениот…

„За да бидеме ефикасни и добри сојузници,…

(Фото) “Ви претстојат уште многу успеси”: Шојгу…

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу им…