Објавено на:

(Фото + видео) Зеленски посети ранети војници во болница – Русите велат видеото е снимено пред да ја напушти државата: Се појавува ли мртва докторка на снимката?

t

Зеленски објави видео на кое наводно денеска посетил болница со ранети војници на Вооружените сили на Украина.

Но, на снимката е забележана лекарката Ина Дерушова, која починала на 26 февруари. – пишуваат руските медиуми.

Смртта на жената ја потврдиле нејзините роднини. Тогаш самиот Зеленски постхумно и ја додели титулата Херој на Украина.

“Излегува дека објавеното видео од средбата на претседателот на Украина со ранети војници на 13 март е лажна. Видеото е снимено уште во февруари, пред смртта на Ина Дерушова.

Претходно, многу медиуми пишуваа дека Зеленски одамна ја напуштил Украина, а сите видеа со него и снимките наводно од Киев биле однапред направени.” – стои во описот на фотографиите кои медиумите ги приложуваат како доказ.

Погледнете ги видеото од посетата и фотографиите во продолжение:

Линк до објавата на Зеленски: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3030220070561682&id=100007211555008

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски до фестивалците на Гластонбери: Проширете ја…

Покрај сите светски имиња како Били Ајлиш,…

Зеленски: Ова е победа, чекавме 120 дена…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја нарече „победа“…

(Видео) Зеленски: Утре започнува историска недела, ќе…

Мислам дека на сите им е очигледно…

(Видео) Се додека сте живи постои силен…

По враќањето од фронтот на југот на…

Зеленски со тајни наредби од Западот: Еве…

Економските штети што овие европски земји ги…