(Фото) Возел без едно тркало: Возач од Косово возел автобус без тркало, не знае како го загубил…

t

Словенечката полиција уапсила возач на автобус од Косово и Метохија кој возел автобус без едно тркало, јавуваат медиумите во Словенија.
Автобус управуван од 32-годишен возач од Косово е запрен на автопатот Љубљана-Обрежје. Возачот е казнет со 400 евра, соопшти словенечката полиција.
Возачот, чиј идентитет не е наведен, не можел да објасни каде го загубил тркалото од автобусот, пренесува РТС.
Покрај паричната казна за непочитување на законот за возила, против него е поведена и судска постапка, а предвидена е и парична казна од 2.000 евра.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пратениците го избраа Голоб за нов премиер…

Словенечките пратеници го изгласаа Роберт Голоб за…

Курти во САД побара американскиот камп Бондстил…

Курти во САД побара американскиот камп Бондстил…

Курти бара Бондстил да стане постојана воена…

За време на престојот во САД, косовскиот…

Албанија ќе лобира за прием на Косово…

Претседателката на албанскиот парламент Линдита Никола на…

Германија ги отвори картите: Познат конечниот план…

Германскиот пратеник за Западен Балкан, Мануел Сарацин…