(Фото) Вработен со договор за дело во прилепската болница си се вози со службено возило и се претставува како финансиски директор на болницата

t

Лице вработено во прилепската болница е забележано како користи службено возило за приватни цели. Се работи за Влатко Петрески, вработен со договор за дело во ЈЗУ ОПШТА БОЛНИЦА ПРИЛЕП, koj се претставува како финансиски директор на болницата. Возилото е фотографирано пред домот на Петрески.

„Ова возило е во сопственост на ЈЗУ ОПШТА БОЛНИЦА ПРИЛЕП! Лицето е вработено во болницата со договор за дело, се работи за Влатко Петрески кој се претставува себе си како финансиски директор на болницата! Народот леб нема да јаде вие си се возите со службени коли…“, се вели во Објавата на Твитер


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се пожали директорот на штипската болница: Добвиме…

Штипската Клиничка болница за февруари добила безмалку…

Педофил заврши зад решетки во Прилеп: Ја…

На 19.03.2022 во Прилеп од полициски службеници…

Го судат заради навреда кон Заев: Член…

Во вторникот во прилепскиот Основен суд започна…

Сообраќајна несреќа на патот Прилеп – Крушево:…

Во прекин е сообраќајот на регионалниот патен…