(Фото галерија) Пожарникарите го локализираа пожарот во фабриката Треска

t

Пожарникарите попладнево уште еднаш ја покажаа својата големина и херојство и спречија поголема трагедија и материјална штета при справувањето со големиот пожар кој го зафати главниот град Скопје.

Иако ветрот работеше против нив, експресната реакција на пожарникарските екипи успешно го локализираше пожарот кој можеше многу лесно да биде кобен по имотот на граѓаните од околните згади.

На лице место излезе и градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска која ги координираше дејствијата на противпожарните екипи.

Погледнете ја фотогалеријата од нашите фоторепортери.

   

ЗА ПРЕВЗЕМАЊЕ НА ФОТОГРАФИЈА БЕЗ ПРЕТХОДНА ДОЗВОЛА ОД ИНФОМАКС, СЛЕДИ ФАКТУРА ОД 30.000 ДЕНАРИ + 18% ДДВ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пентагон: Ќе го зголемиме производството на артилериски…

Меѓу причините за овој потег е „високата…

Организаторот на Мис Никарагва под истрага поради…

Шејнис Паласиос, критичарка на владата на Даниел…

Обвинителството бара 48 часовен притвор за тројца…

Јавниот обвинител до Основниот кривичен суд Скопје…

Хан: Германија нема време да разговара за…

Владата на Олаф Шолц е премногу занесена…

(Видео) Минхен парализиран од обилните снежни врнежи

Локалните медиуми тврдат дека тоа е најголемиот…