(Фото галерија) Прекрасно: СКОПЈЕ- чисто и зелено, граѓаните да се однесуваат совесно

t

Од Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ споделија фотографии од центарот на Скопје на кои се гледа добро завршената работа на нивните вработени.

Станува збор за реонот Кале, како што појаснуваат од Јавното претпријатие.

Сега останува граѓаните да се однесуваат совесно.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД свечено ја отвори постојаната воена база…

Американските копнени сили денеска ја добија својата…

Османи со директна порака до “огнените”: Срамота…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…

Се јави Дугин: Кина е свесна дека…

Посетата на претседателот на Народна Република Кина…

По Киев јапонскиот премиер пристигна и во…

Јапонскиот премиер Кишида пристигна во Буча со…

Османи: Косовски политичар кажа дека Ахмети е…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…