Објавено на:

(Фото) Германските земјоделци предупредија: Цената на лебот може да достигне неверојатни 10 евра!

t

Германските земјоделци предупредија на можно поскапување на лебот до 10 евра.

Според соговорниците на германскиот магазин Билд, поради ситуацијата околу Украина, цените на пченицата се удвоени во однос на минатата година.

Веќе е тешко да се дојде до сончогледово масло, се наведува во текстот, како и дека од полиците може да исчезнат други производи, меѓу кои и џем од кајсии и масло од репка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шолц: Имаме недостаток на работна сила, имаме…

Германскиот канцелар Олаф Шолц во интервју за…

Медиуми: Германски шпиони тајно им помагаат на…

Германската надворешна разузнавачка служба БНД со месеци…

Целосно ќе се затвори “Северен тек 2”?…

Причината за падот на притисокот во гасоводот…

На кое дереџе дојде Германија? Безбедносните органи…

Германската федерална канцеларија за борба против криминалот…

Германија “по стапките” на Македонија: Огромно поскапување…

Сопствениците на печки на дрва или пелети…