Објавено на:

(Фото) Ги фатија живи: Уапсени дилери од Куманово, пакувале кокаин, хероин и марихуана

t

Претрес во Куманово, приведени двајца дилери затекнати како пакуваат кокаин, хероин, околу килограм марихуана…

На 15.06.2022 во 21.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово – Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје ги лишиле од слобода Н.В.(22) од с.Тромеѓа, кумановско и Д.Ј.(19) од Куманово.

При претрес во домот на Н.В., извршен со судска наредба, двајцата биле затекнати како пакуваат марихуана во мали ќесиња за продажба.

Притоа, биле пронајдени и одземени околу еден килограм марихуана, таблети екстази, амфетамин, кокаин, хероин, пари, две дигитални ваги, празни најлонски опаковки и фолии за пакување, нотес со клиенти, неколку прачки експлозив и неколку детонатори, како и други предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мексико го екстрадира синот на озлогласениот Ел…

Потегот доаѓа девет месеци откако синот на…

Хантер Бајден со федерално обвинение за нелегално…

Хантер Бајден денес е обвинет за нелегално…

Обид за убиство во Куманово: Го прободел…

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против Љ.А.(35)…

Хорор во Франција – почина 10 годишно…

Десетгодишно момче е убиено синоќа во престрелка…

Голема полициска акција во Белград: Се апсат…

Уапсена криминална група осомничена дека шверцувала дрога…