Објавено на:

(Фото) Гласаше и Карлеуша – За стајлингот ќе се зборува до наредни избори

t

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша денеска околу 14 часот гласаше на избирачкото место во белградската општина Савски Венац и ја исполни својата граѓанска должност.

Јелена гласаше на избирачкото место во Школата за дизајн на улицата Крупањска на Дедиње.

Карлеуша и овој пат ги воодушеви сите присутни со својот елегантен стајлинг на кој никој не остана имун. Јелена беше од глава до пети во бела комбинација, а преку лицето имаше мрежа.

По гласањето, пејачката се приближи до кутијата со гласачките ливчиња, каде со насмевка позираше пред присутните фотографи.

Карлеуша излезе на гласање, а за нејзиниот стајлинг дефинитивно ќе се зборува до наредните избори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Србија најави најголема изложба на оружје и…

Минисерството за одбрана на Србија ќе организира…

Да не се повтори: На денешен ден…

На денешен ден пред 24 години почнаа…

Охридскиот договор падна на првиот тест: Српската…

Српска листа соопшти дека одлуката да не…

Голем удар за Србија: Блинкен вели пет…

Американскиот државен секретар Антони Блинкен очекува дека…

Курти ги покани Србите во Косово да…

Косовскиот премиер Албин Курти ги повика Србите…