(Фото) Голем број полицајци и пожарникари се борат со огнената стихија кај Треска, се евакуираат луѓето од околните објекти

t

Бројни полициски сили заедно со вработените во локалните магацини и продавници кои се сместени во малите простории на фабриката Треска ги празнат објектите за да спречат ширење на пожарот.

Моментално на терен има преку 10 противпожарникарни возила во квартот зад Универзална сала владее голема паника, а полицијата се обидува да воспостави ред бидејќи голем дел од луѓето кои живеат во околните куќи стравуваат нивните домови да не настрадаат.

ФОТО: Голем број полицајци и пожарникари се борат со огнената стихија кај Треска, се евакуираат луѓето од околните објекти

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шефот на „Вагнер“ ја предупредува Москва: „Почнува…

Евгениј Пригожин го предупреди рускиот министер за…

ИМ СОБРАЛЕ ПАРИ ВЕТУВАЈЌИ ИМ ГЕРМАНСКИ ВИЗИ:…

Двете се задржани во Полициската станица Гостивар…

Ќерката на еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ…

Пишува Мери Горгиевска (Посветено на осумте индивидуи…

(Фото) Македонската фудбалска репрезентација со нови дресови…

Фудбалската федерација на Македонија и техничкиот партнер…

АЗЕРБЕЈЏАН И ЕРМЕНИЈА ПРЕД НОВА ВОЈНА: Баку…

Тензиите меѓу Азербејџан и Ерменија за спорниот…