Објавено на:

(Фото) Голем пожар на аеродромот во Женева: Сите летови се прекинати

t

Пожар избувна во близина на пистата на аеродромот во Женева, сите полетувања и слетувања на авионите се прекинати.

Засега нема информации за повредени или загинати.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ свечено пушти во употреба нов аеродром,…

Денеска свечено беше отворен за воздушен сообраќај…

Девет месеци нема одговорност за пожарот во…

Обвинителството тактизира за случајот со изгорената модуларна…

Изгоре “Ауди” во Гази Баба

Автомобил „Ауди“ рано утрово изгорел пред куќа…

Девојка нападната на бензинска пумпа во Аеродром

На 21.06.2022 во 20:50 часот во Полициската…

(Фото) Голем пожар во близина на Берлин:…

Голем шумски пожар забрзано се шири во…