Објавено на:

(Фото) Гореа вагони на главната железничка станица во Загреб

t

Пожар избувна во вагони кои стоеле на главната железничка станица во Загреб, јави Противпожарната единица на Загреб на социјалните мрежи.

Пожарот избувнал во еден од вагоните околу 9 часот, но набрзо се проширил и на други. Пожарот го гаснат со три возила и 12 пожарникари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хрватска ќе обучува украински војници: Резников му…

Украинскиот министер за одбрана Олексиј Резников на…

Загреб на нозе: Дојави за поставени бомби…

Полициски службеници од Загреб извршија увид во…

Ги “пееле” – Премиерот контра претседателот: Во…

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска рече дека Хрватска ќе…

Пожарникар се повреди при гаснење пожар во…

Во текот на вчерашниот ден, при настанат…

Продолжува судењето за пожарот во модуларната болница…

Денеска во 10 часот во Основниот суд…