(Фото) Гори фабрика во Битола

t

Голем пожар во Битола, јавува репортер од 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон.

Пожарот избувнал пред помалку од половина час, а на терен веќе се екипи на противпожарните служби.

Според неофицијални информации гори фурна која произведувала леб, пишуваат 4NEWS.mk.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучевиќ: Србија разочарана од реакцијата на КФОР

Србија е разочарана од реакцијата на КФОР,…

Националната мрежа против насилство до JO: Најстрога…

Националната мрежа против насилство врз жени и…

При претрес во Валандово пронајдени марихуана, семки…

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи…

Ѓоковиќ ја откри целта на неговата организација

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во моментов…

Охридските нуркачи од Центарот „Амфора“ го развиорија…

Професионална екипа од Нуркачкиот центар „Амфора“ од…