Објавено на:

(Фото) Гром удри во зграда во близина на училиште во Велес

t

Силно невреме денеска го зафати Велес. Гром удри во зграда во близина на основното училиште Васил Главинов, при што се запали стан на поткровјето од зградата.

Во пожарот за среќа нема настрадани. Лекарска помош им е укажана на две лица кои имале проблеми со дишењето поради вдишан чад.


Пожарот го гасне противпожарната единица во Велес, а на помош пристигна цистерна од ЈКП Велес.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Семејна драма во Велес: Синот ја нападнал…

„Вчера во 17:45 часот во Велес, полициски…

Тешка сообраќајна несреќа кај велешка АГРИА: Повредено…

Поради лизгавиот коловоз од дожд и брзо…

Со Мицкоски не сме во најдобар однос,…

Градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски во…

Велешанец му се заканувал на месар дека…

Основното јавно обвинителство Велес поведе постапка против…