(Фото) Додека дивјаци пукаа кон народот, демонстрантите оставија цвеќе за полицијата пред МНР

t

Граѓаните и на вечерашниот протест повторно ја покажаа почита кон припадниците на полицијата.

Имено, грѓаните вечерва повторно по петти пат протестираат против францускиот предлог, а на припадниците на полицијата кои се задолжени за редот и мирот им поделија цвеќиња.

Инаку денеска додека демонстрантите поминуваа кај ТЦ Мавровка група Албанци со пиштоли и камења ги нападнаа луѓето кои протестираа. Од МВР соопштија дека еден од напаѓачите е приведен, а по еден се трага.

Инфомакс го поставува прашањето како со толкаво полициско присуство успеал да избега еден од напаѓачите и зошто додека тие пукаа полицијата ги гледаше без да реагира.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МНР ќе реагира до Европскиот парламент за…

Министерството за надворешни работи соопшти дека ќе…

Германската МНР: Ние водиме војна против Русија

Шефот на германската дипломатија Аналена Бербок изјави…

МНР ќе бара Бугарија и ЕП да…

Министерството за надворешни работи уште еднаш остро…

Османи и бугарскиот МНР утре во Софија…

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, утре…

МНР регагира на изјавите на Џамбаски: Софија…

Министерството за надворешни работи со големо внимание…