(Фото) Додека дивјаци пукаа кон народот, демонстрантите оставија цвеќе за полицијата пред МНР

t

Граѓаните и на вечерашниот протест повторно ја покажаа почита кон припадниците на полицијата.

Имено, грѓаните вечерва повторно по петти пат протестираат против францускиот предлог, а на припадниците на полицијата кои се задолжени за редот и мирот им поделија цвеќиња.

Инаку денеска додека демонстрантите поминуваа кај ТЦ Мавровка група Албанци со пиштоли и камења ги нападнаа луѓето кои протестираа. Од МВР соопштија дека еден од напаѓачите е приведен, а по еден се трага.

Инфомакс го поставува прашањето како со толкаво полициско присуство успеал да избега еден од напаѓачите и зошто додека тие пукаа полицијата ги гледаше без да реагира.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МНР најостро го осудува вандалскиот чин врз…

Министерството за надворешни работи на Република Македонија…

(Видео) Се крие ли огромен скандал во…

Во денешната епизода на Тешки муабети, Горан…

(Видео) 200.000 демонстранти маршираа во Мадрид!

Најмалку 200.000 луѓе денеска маршираа во центарот…

МНР ексклузивно за Инфомакс: Македонската амбасада го…

МНР ексклузивно за Инфомакс открива дека македонската…

МНР “се наострија”: ја осудува Декралацијата која…

Министерството за надворешни работи ги осудува непримерните…