(Фото) Драма во Аеродром: Силниот ветар откорна кров oд зграда

t

Ветерот откорна покривна конструкција на зграда на улицата Симеон Кавракиров во Аеродром, објави порталот Локално.


На терен покрај полицијата е и противпожарната служба.

– Според првичните информации има паднато кров од зграда на улицата „Симеон Кавракиров“ во Аеродром, досега нема пријава за повредени лица. На лице место има полициски службеници кои го обезбедуваат местото, а интервенира и противпожарната единица Скопје за отстранување на кровот, велат во изјава за Локално, од МВР.

Извор: Локално

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сопиште денеска без вода

Од Водовод Скопје информираат дека населбата Сопиште…

Џонсон предлага нова алијанса како алтернатива на…

Италијанскиот весник „Кориере дела Сера“ повикувајќи се…

Блинкен: Ќе останеме посветени на законот за…

И покрај руската инвазија на Украина, за…

Во Скопје казнети 164 возачи

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Фазлагиќ: Оваа репрезентација покажа дека може да…

Македонија ги започна подготовките за четирите дуели…