(Фото) Другарката на Тот која ја познаваат многумина: Замина не поради твоја вина, баш поради „човечка нечовечност“

t

Не само македонската јавност, туку речиси и целиот регион веќе втор ден е во неверување од трагичната смртта на хрватскиот ракометар Денис Тот, токму во нашата земја.

Тој ќе биде запаметен како играч на ракометниот клуб Бутел и од истиот се прости само на 27 годишна возраст.


И додека познаниците, пријателите и соиграчите се простуваат од ракометарот, една од нив е и неговата другарка Стефи Трајческа која преку Инстаграм објави потресни зборови и последна посвета за ракометарот.

„Остана киндер јајцето за Стефи не земено. Почивај во мир и мафни понекогаш од зад облаци. Ти беше некој со најтоплo срце и преубава енергија, замина не поради твоја вина, баш поради “човечка нечовечност”…
Чао до наредно видување мил Денис“, напиша таа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Коњ се појави на тераса во…

Необичен настан се случи вечерва во скопско…

Богојески: Бугарите лажат дека ги нашле моштите…

Петар Богојески укажува на ситуацијата во Бугарија деновиве,…

Најава за нова војна: Руски сенатор вели…

Руски сенатор: Темата за денацификација на Европа…

Охриѓанка заврши во болница откако падна од…

На 21.05.2022 околу 13.20 часот во СВР…

“Шел” ги затвара сите бензински пумпи во…

"Шел" го напушта рускиот пазар! Британската нафтена…