(Фото) Еве уште еден од тепачите на СДСМ: Земал плата од општина Ѓорче Петров, а не одел на работа

t

Денеска за време на “прославата” по повод Илинден на Мечкин Камен се случи инцидент. Обезбедувањето на СДСМ ја нападна екипата на Инфомакс, но и народот кој беше собран на една страна далеку од владината делегација.

Инфомакс дознава дека еден од “тепачите” кои тргнаа да удираат по македонскиот народ е вработен во Општина Ѓорче Петров, каде земал плата, а со месеци не се појавувал на работа.

Станува збор за Игор Трајчевски, дечко на пратеничката Санела Шкријељ од СДСМ, кој месечно наплатувал повеќе од 27.000 денари од Општина Шорче Петров но не се појавувал на работа.

Како што може да забележите тој има фотографии со Пендаровски, Заев, Стефан Богоев, а се работи за истакнат активист на СДСМ.

На социјалните мрежи граѓаните не престануваат да реагираат на денешната полициска бруталност на прославата во Крушево.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Николоски открива детали: Повеќе од 10.000 луѓе…

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во гостување…

Спасовски среќен што Илинден во Северна помина…

Денеска граѓаните на Македонија, чествувајќи го Илинден,…

(Видео) Нокаут од Коцарев за властите: Македонскиот…

Македонскиот јазик има двојно значење, значење на…

Ќучуќ: Минатото е патоказ за европската иднина…

Европратеникот Илхан Ќучук е лидер на Европските…

(Фото) Еве уште еден од тепачите на…

Денеска за време на "прославата" по повод…