(Фото) Извињавам се… Мало је попио… Шилегов влезе во урнебесна расправа со граѓанин на неговиот провокативен пост за 27 април

t

Поранешниот градоначалник на Град Скопје, Петре Шилегов вчера објави скандалозен статус во врска со 27 април. Во краткиот текст Шилегов вели дека патриотите ја продале Македонија за илјадарче, како “бакшиш на певаљка” алудирајќи на ситуација во македонското Собрание на 27 април во која како што вели некој дедо ги тепал со чадор, па откако му дале 1000 денари си заминал.

Но граѓаните не останаа покуси и во коментари на неговиот пост буквално прават салата од екс-градоначалникот. Шилегов влезе во “дуел” со Пингов Владимир кој вели дека “ќе се дружат во затвор”.

Погледнете ја преписката меѓу Шилеков и граѓанинот:

Новинарот Милош Милошевски накратко го искоментира ваквиот потег на Шилегов: Е овој ни беше градоначалник… Извињавам се… Мало је попио

Линк од Фејсбук статусот на Милошевски: https://www.facebook.com/milos.milosevski.982

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Командирот славел за купување на противпожарна скала:…

Во соопштение до јавноста, денес од ВМРО-ДПМНЕ…

Kaква дpcкост на Шилегов: Му рекол на…

Нема да добиете советници, а јас ќе…

Pacкол во СДСМ: Шилегов го кренал гласот…

Поранешниот скопски градоначалник Петре Шилегов бил воздржан…

Пpoблеми во СДСМ: Шилегов не се согласувал…

Поранешниот скопски градоначалник Петре Шилегов бил воздржан…

Aрсовска открива: Шилегов немал ниту проект за…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, на…