Објавено на:

(Фото) Изгаснат пожарот во хотел Буши, има повредени пожарникари и цивили

t

Пожарот во хотел “Буши” е изгаснат, информира екипата на Инфомакс од терен.

Во гаснењето на пожарот интервенирале 9 противпожарни возила.


Во гаснењето на пожарот се повредени тројца пожарникари и најмалку 10 цивили, дел од нив биле пренесени во ГОБ “8 Септември”.

Пожарот во хотел Буши избувна попладнево, според првичните информации пожарот започнал од кујната на ресторанот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Девет месеци нема одговорност за пожарот во…

Обвинителството тактизира за случајот со изгорената модуларна…

Изгоре “Ауди” во Гази Баба

Автомобил „Ауди“ рано утрово изгорел пред куќа…

(Фото) Голем пожар во близина на Берлин:…

Голем шумски пожар забрзано се шири во…

Ако има пожари Господ да ни е…

Доколку и ова лето има големи пожари…

(Фото) ВОНРЕДНА ВЕСТ: ГОРИ ЈАВНОТО СТАНБЕНО ПРЕТПРИЈАТИЕ…

Пред само половина час избил пожар во…