(Фото) Илон Маск ја опцу украинската Рада: Е*ете се!

t

Илон Маск на неговиот Твитер профил реши да спроведе анкета за слободата на изразување на жителите на четирите украински региони анектирани од Русија и на Крим.

На неговиот твит одговорија од Врховната Рада на Украина со коментар дека Донбас, Луганск, Крим се Украински, а Илон Маск им врати “Е*ете се!”

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украинците гневни, Маск со “скандалозен” твит: Крим…

Извршниот директор на SpaceX и Tesla, Илон…