Објавено на:

(Фото) Имамите ги повикаа муслиманите во Франција да гласаат за кандидатот на левицата Жан-Лук Меланшон

t

Заедницата на имамите и исламски проповедители повикаа француските муслимани да гласаат за кандидатот на левицата на денешните претседателски избори.

Додека изворот останува да се потврди, коминикето би било направено од француски „имами и проповедници“ кои повикале да се гласа за кандидатот на крајната левица Жан-Лук Меланшон.


Тој е единствениот кој се осврна на прашањето за слободата на муслиманите и одбраната на нивните права – велат од Заедницата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Франција распореди противвоздушен ракетен систем “Мамба” во…

Франција распореди противвоздушни ракетни системи „Мамба“ во…

Русија протерува 34 француски дипломати

Руското Министерство за навдворешни работи денеска соопшти…

Села: Мислам дека ќе имаме избори во…

Вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на…

Макрон ја избра Елизабет Борн за нов…

Макрон ја избра министерката за труд Елизабет…

Францускиот премиер поднесе оставка

Францускиот премиер Жан Катекс денеска поднесе оставка, соопштија од…