Објавено на:

(Фото) Имамите ги повикаа муслиманите во Франција да гласаат за кандидатот на левицата Жан-Лук Меланшон

t

Заедницата на имамите и исламски проповедители повикаа француските муслимани да гласаат за кандидатот на левицата на денешните претседателски избори.

Додека изворот останува да се потврди, коминикето би било направено од француски „имами и проповедници“ кои повикале да се гласа за кандидатот на крајната левица Жан-Лук Меланшон.


Тој е единствениот кој се осврна на прашањето за слободата на муслиманите и одбраната на нивните права – велат од Заедницата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хорор во Франција: Воспитувачка “смирила” бебе со…

Една 27-годишна воспитувачка во градинка во Лион…

Макрон кон Бајден: ОАЕ и Саудиска Арабија…

Францускиот претседател Емануел Макрон во понеделникот рече…

Макрон нападнат за губењето оружје во Украина

Францускиот политичар Жофри Боле го обвини претседателот…

Кинескиот амбасадор во Франција: Ќе го вратиме…

Кинеско-тајванскиот спор не може да се спореди…

Францускиот политичар Филопо: Русија го „понижи“ Макрон…

Францускиот галистички политичар Флоријан Филипо објави дека…