(Фото) Катица Јанева емотивна – со мотивирачки цитати го прослави Велигден дома

t

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева иако е осудена, Велигден го помина дома. Таа добила слободен викенд од „Идризово“, па празникот го славеше далеку од зад решетките. Осудена е на казна затвор од 7 години.

Таа за време на викендот беше многу активна на социјалните мрежи. Објави фотографија од себе на која е тазе фенирана, дотерана и со очила за сонце.


Потоа со мотивирачки цитати им се обрати на пријателите.

„Предност на паметните луѓе е тоа што можат да се прават будали. Спротивното е тешко изводливо“ – гласи еден од цитатите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Османи откри: Ова е најкритичен и неприфатлив…

Вметнувањето на протоколот во преговарачката рамка го…

Србија ќе има најмодерна заштита од град…

Природните непогоди, од почетокот на пролетта, многупати…

Османи: Македонскиот јазик станува еден од 25-те…

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи вели…

Протести во Грузија по недобивањето кандидатски статус…

Неколку десетици илјади луѓе се собраа вечерва…

Путин им се обрати на матурантите: Поставете…

Претседателот на Руската Федерација Владимир Путин им…