(Фото) Катица Јанева емотивна – со мотивирачки цитати го прослави Велигден дома

t

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева иако е осудена, Велигден го помина дома. Таа добила слободен викенд од „Идризово“, па празникот го славеше далеку од зад решетките. Осудена е на казна затвор од 7 години.

Таа за време на викендот беше многу активна на социјалните мрежи. Објави фотографија од себе на која е тазе фенирана, дотерана и со очила за сонце.

Потоа со мотивирачки цитати им се обрати на пријателите.

„Предност на паметните луѓе е тоа што можат да се прават будали. Спротивното е тешко изводливо“ – гласи еден од цитатите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шпански весник: Меси се враќа во Барселона?!

Шпанскиот спортски дневен весник „Diario sport“ пишува…

Вардар поразен од Целје: Струшкиот турнир има…

Струшкиот ракометен турнир кој летово се одржува…

Стејт департментот тајно го предупредил Конгресот за…

Стејт департментот тајно го предупреди американскиот Конгрес…

Утре е Преображение Господово: Ова се народните…

Православна црква и нејзините верници утре го…

Кина забрзано купува злато: Увозот најголем во…

Кина забрзано купува злато. Кина купила повеќе…