Објавено на:

(Фото) Кире ЛЕГЕНДО: Цен Нант дојде да го испрати КРАЛОТ во пензија!

t

Македонската ракометна легенда Кирил Лазаров организира прес-конференција на која се збогува од активното играње, а на неа дојдоа сите за да му оддадат чест.

По говорот кој го имаше Лазаров пред медиумите, играчите и стручниот штаб го испочитуваа. Сите направија една заедничка фотографија со македонската ракометна легенда, во знак на почит за се што тој направи за овој клуб и за градот.

На конференцијата покрај играчите и стручниот штаб на Нант присутно е и семејството на Лазаров, исто така тука е и неговиот брат Филип со семејството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лазаров го изигра својот последен натпревар

Кире Лазаров го одигра својот последен меч…

Лазаров објави крај на кариерата

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил…

Лазаров – Ова не е нopмално: Се…

Доктор Ненад Лазаров открива детали за хаосот…