(Фото) Кога твитерџија ќе ти ја заврши кариерата: Павле го „јадеше стапот“

t

Екс пратеникот Павле Богоевски на Твитер сакаше да се направи паметен во Твит во кој навреди половина милион граѓани на Македонија ама работите не отидоа во правец во кој тој посакуваше.

-Да се разбереме:
1. Конзервативизам е идеологија;
2. Вмрана е дијагноза без идеологија;
3. Левица е секта ем со дијагноза, ем без идеологија, пишува Богоевски.


Одговорот на неговиот Твит доби и повеќе лајкови и повеќе ретвитови од самиот Твит, а истиот го посрамоти екс-пратеникот на СДСМ…

-Да се разбереме:

1. Со години дрндаше “Нема правда нема мир” во шарена
2. Те избраа за пратеник, имаше шанса да промениш нешто
3. Гласаше за директна амнестија на Муковци, и за промена на КЗ за да не лежат Бети Канчевска и другите
4. Те фатија со дрога
5. Сега не јади гомна, пишува Мартијан на Твитер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Следната недела разговор меѓу Вучиќ и Путин,…

Претседателите на Русија и Србија, Владимир Путин…

ПОЛНИ ВРЕЌИ СО ГРАНАТИ СРЕДЕ ШИПКОВИЦА: Експлозивните…

Вчера околу 11.00 часот во Полициското одделение…

Вучиќ: Мојата работа е да се грижам…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, истакна дека…

Орбан предупредува: Европа ќе има тешка зима,…

Премиерот на Унгарија Виктор Орбан денеска во…

(Фото) Партијата на Каракачанов протестира против кревање…

Во Кресна најавен е широк национален протест…