(Фото) Кој е Денис Тот: Живееле во иста зграда со удавениот ракометар Даниловски, а со брат му не тргнале по стапките на својот татко во овој спорт

t

Младиот ракометар Денис Тот (27) почина попладнево на КАРИЛ откако во медиумите прво се проширија вестите дека бил претепан во ноќен клуб, а потоа дека добил само срцев удар, а не и траги на насилство.

Тот играше за скопски Бутел, а како десно крило во клубот пристигна минатата сезона откако замина од РК Охрид каде беше сведок на големата трагедија која ја потресе Македонија кога почина ракометарот Никола Даниловски (26) чие тело полицијата го пронашла во Охридското Езеро кај туристичкото место Лагадин.

Денис во својата професионална кариера се здоби и со една сериозна повреда на коленото, но и згора на тоа се врати на терените.

View this post on Instagram

A post shared by Denis Tot (@denis_tot)

-По повредата не ни знаев дали ќе можам да се вратам, тоа беше долго опоравување. Го зацврстив коленото и мускулите за да можам да се вратам на ракометот,вака велеше ракометарот за хрватските медиуми во минатото.

View this post on Instagram

A post shared by Denis Tot (@denis_tot)

Тој играше за Пореч, Бјеловар, Брук, Охрид како и последниот негов клуб Бутел во кој вечно ќе биде запаметен.

View this post on Instagram

A post shared by Denis Tot (@denis_tot)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонија загуби легенда: Почина познатиот актер Димче…

Збогум Димче Мешковски Во „Викенд на мртовци“…

Битиќи за ТВ Стар: Во 2023 ќе…

Тековната 2023 година ќе ја преполовиме инфлацијата,…

Општина Карпош ќе доделува субвенции за купување…

Со вкупен фонд од 700.000 денари кои…

Шефот на „Вагнер“ ја предупредува Москва: „Почнува…

Евгениј Пригожин го предупреди рускиот министер за…

ИМ СОБРАЛЕ ПАРИ ВЕТУВАЈЌИ ИМ ГЕРМАНСКИ ВИЗИ:…

Двете се задржани во Полициската станица Гостивар…