Објавено на:

(Фото) Лавров потпиша: Русија бара да се повлече од Советот на Европа

t

Руската Федерација денес официјално поднесе барање за истапување од Советот на Европа. Министерот за надворешни работи на Русија, Серегј Лавров, потпиша официјално писмо за повлечување на Федерацијата од Советот.

“Писмо потпишано од Лавров за повлекувањето на Русија од Советот на Европа.” – стои во описот на фотографијата.


ЕУ денеска им забрани на компаниите на Унијата какви било трансакции со Роснефт, Гаспром Нефт, Камаз и Транснефт.

Погледнете го барањето за повлекување од Советот на Европа во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Толку од Украина, ситно броиме до војна!…

Церемонијата на потпишување на договорот за припојување…

Ќе почне ли тогаш “вистинската” војна? Луганск…

Луганската Народна Република треба да стане дел…

Им забранија да купуваат дијаманти: Советот на…

Советот на ЕУ усвои нови мерки против…

(Видео) РУСКАТА АРМИЈА И ТЕХНОЛОГИЈА ПОВТОРНО ПРИСТИГНУВА…

Првиот железнички состав натоварен со борбена и…

МНР потврди: Русија ќе им продава на…

Руското Министерство за надворешни работи потврди за…