Објавено на:

(Фото) Македонија сака ракомет: Салата полна, „Комити“ во луда бројка!

t

Вардар успеа да го добие дерби натпреварот од ракометната Супер Лига против екипата на Еурофарм Пелистер. Црвено-црните направија голем исчекор кон одбрана на шампионската титула, откако вчера победија со резултат 31:24.

Салата беше преполна, а ,,Комитите” како во најдобрите времиња, беа во ,,луда” бројка на трибините заземајќи го блокот и зад едниот гол, бидејќи немаше место во предвидените нивни два блока. И ,,Чкембарите” беа во одлична бројка, над 300.

Манасков и Талески беа најефикасни со по 7 голови, Дутра и Георгиевски по 5, додека Томовски имаше 12 одбрани кај Вардар, а пак кај Еурофарм Пелистер Пешевски со 5 гола и Кисум со 4 беа најпрецизни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВО СРБИЈА УАПСЕНА ПОГОЛЕМА ГРУПА ПЕДОФИЛИ Меѓу…

Акцијата ја спроведоа припадници на МВР, во…

Азербејџан продолжува со операцијата во Нагорно-Карабах, Алиев…

Министерството за одбрана на Азербејџан соопшти дека…

РУСИЈА НИ ГИ КИДНАПИРА ДЕЦАТА И ГИ…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во своето обраќање…

„ВАГНЕР“ СЕ ВРАЌА ВО УКРАИНА ПОД НАДЗОР…

Платеничката војска „Вагнер“ на Телеграм сугерираше дека…

Вучиќ: Не сметаат за виновни за проблемот…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека…