(Фото) Македонската фаланга е на трибините: Околу 2500 навивачи ја бодрат Македонија!

t

Македонија нема да биде сама во пеколот на „Драгао“, кој Кристијано Роналдо го побара од домашните навивачи.

Околу 2.500 македонски фанови ќе бидат присутни на трибините на славниот стадион во Порто. Дел од нив веќе се сместија на своите места и полека се подготвуваат за спектаклот во најава.

Позитивен резултат за било која репрезентација ќе значи место на Мундијалот во Катар. Португалците атакуваат на шестото учество во низа, а нашиот национален тим сака да дебитира меѓу најдобрите светски репрезентации.

Извор: Гол.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Борисов ќе се мачи да создаде влада…

Изборите покажаа дека народот никому не му…

Грдото лице на Балканскиот мегаетникум: 250 години…

Грдото лице на Балканскиот мегаетникум 250 години…

ФРОНТЕКС ќе ги засили македонските граници: Средба…

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар…

Облак: Македонските говори се основа на старословенскиот…

За старомакедонскиот јазик од околината на Солун…

Бојко Борисов победи и во Македонија

Најголем број гласови од оние што вчера…