(Фото) Македонците во Пиринска Македонија се поклонија пред Македонскиот Апостол, Гоце Делчев

t

Македонците во Пиринска Македонија денеска му оддадоа почит на македонскиот револуционер, Гоце Делчев.

-04.05.2023 Благоевград ( Горна Џумаја) , Пиринска Македонија
Плоштад ,, Македонија,,
120 години од гибелта на Македонскиот Апостол на Слободата Гоце Делчев
Делегација на ОМО ,, Илинден ,, полага венец на споменикот на Гоце Делчев во Благоевград – напиша на Фејсбук Атанас Кирјаков, еден од основачите на ОМО Илинден во Бугарија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Руски зборник од 1849 година: Македонскиот јазик…

Во време кога се врши атак врз…