(Фото) Македонците од двојазично училиште во Мелбурн ѝ го честитаат Денот на независноста на Македонија!

t

Основното училиште „Лејлор Норт“ во Мелбурн, во кое наставата се изведува двојазично, на македонски и англиски јазик, организираше приредба по повод 8 Септември, а учениците со пригодна програма ѝ ја честитаа на татковината годишнината од независноста.

Погледнете како изгледаше приредбата, низ фотографиите на Миле Манев, кои ги пренесува “Слободен печат”.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД и Австралија ја повикаа Јапонија да…

САД и Австралија денеска ја повикаа јапонската…

Илјадници етнички Македонци од Пиринска Македонија сакаат…

Македонците од Пиринска Македонија денеска преку писмо…

(Видео) Еден од најуспешните Македонци во Америка:…

Се пријавив во Армијата, служев во гарда…

Македонците од Мала Преспа во Канада ја…

Македонското друштво „Мала Преспа” од Канада ја…

Каде исчезнаа 170.000 Македонци од Пиринска Македонија?

Бугарската ирационална и антимакедонска политика повторно исплива…