(Фото) Мицкоски и Николоски на работна вечера со албанскиот претседател Илир Мета

t

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Александар Николоски на работна вечера сопретседателот на Република Албанија Илир Мета.

-На работна вечера со нашиот пријател претседателот на Албанија, Илир Мета. За заедничките предизвици, градењето мостови и иднината која мораме да ја обезбедиме. Македонија мора да оди напред, со надеж за промени, за иднината на сите граѓани, пишува во својата објава Мицкоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вечерва “Тешки муабети” со Мирка Велиновска!

Следете ја денешната епизода на "Тешки муабети"…

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…