Објавено на:

(Фото) Монструмот, кој со секира уби четири деца во градинка, се предал на полицијата

t

Бразилските медиуми јавуваат дека убиецот е 25-годишниот Луис Енрике де Лима, кој работел како курир на мотор и наведуваат дека по злосторството ѝ се предал на полицијата.

Според полковникот Диого од воената противпожарна бригада Санта Катарина, Луиз го прескокнал ѕидот вооружен со ладно оружје: „Имаше секира и ги удираше децата, особено по главата“.

Во неговиот крвав поход загинаа три девојчиња и едно момче на возраст од 5 до 7 години, кои од ударите починале на лице место.

Се уште нема информации за мотивите на ова злосторство, бидејќи убиецот не дал никаква изјава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пашинјан: Нема да поднесам оставка

Во никој случај нема да поднесам оставка,…

Западни медиуми: Украина наиде на одбрана каква…

Во текот на контраофанзивата Украина се соочи…

ПОЧНУВА СЕЗОНАТА НА ЗАТНАТИ НОСОВИ; Галеника со…

Непријатното чувство од затнат нос влијае на…

Пендаровски: Најитната задача на Советот за безбедност…

Најитната задача на Советот за безбедност е…

(Видео) Голема полициска акција на Скопска Црна…

Во голема полициска акција на Скопска Црна…