Објавено на:

(Фото) Му падна тркалото на косовско оклопно возило

t

Граничната единица на приштинската полиција, која патролира во близина на преминот Зубин Поток на Косово и Метохија, денеска доживеа несреќа.

Тркалото испадна од блиндирано возило откако изгубило контрола и удрило во работ од страна на патот

Во патролата имало две оклопни возила кои сообраќаат во близина на преминот, а кога првото возило наеднаш закочило на знакот за застанување, второто возило за придружба, обидувајќи се да избегне судир, удрило во блиската рабница.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Четворица полицајци суспендирани заради случајот со застреланата…

Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ…

Дачиќ: Секој предлог кој не вклучува признавање…

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица…

Трагедија во Косово: 17-годишен фудбалер починал за…

Седумнаесетгодишен фудбалер на косовскиот клуб „Трепча ’89“…

Види чудо, Курти експресно го најде “својот…

Пратеникот на Собранието на Србија од Косово,…

Курти: Ако Србија реши да нè нападне,…

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека не…