Објавено на:

(Фото) Нападната рафинерија за нафта во главниот град на Саудиска Арабија!

t

Рафинерија во главниот град на Саудиска Арабија, Ријад, вечерва била нападната со дрон, но резервите на нафта останале недопрени, јави државната саудиска агенција СПА.


Нападот предизвика мал пожар кој беше изгаснат и по него нема повредени или жртви, додава СПА, цитирајќи соопштение од Министерството за енергетика, пренесува Ројтерс.
Рафинеријата и набавката на нафтени деривати не се загрозени“, се додава во соопштението.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во одвоени случаи нападнати тројца малолетници во…

Две малолетнички и еден малолетник во три…

Новак: Унгарија ќе гласа за ембарго на…

Унгарија ќе гласа за шестиот пакет санкции…

Падна цената на нафтата на светските берзи

Цените на нафтата денеска паднаа под 107…

Џабе санкциите: Русија ги зголеми приходите од…

Приходите од нафтата на Русија се зголемија…

Голем облак од чад над Лисичанск: Гранати…

Руски гранати ја погодија рафинеријата за нафта…