(Фото) Најгорд дедо: Внукот на Ѓорге Иванов ќе го носи неговото име!

t

Иван Иванов, синот на поранешниот претседател Ѓорге Иванов пред два дена стана татко.

По раѓањето на синот, Иван направи забава на која присуствуваа и бројни познати личности.

Меѓу нив беше и славниот музичар Владимир Четкар кој го откри името на бебето.

Внукот на Ѓорѓге Иванов го доби името на својот дедо.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Најгорд дедо: Внукот на Ѓорге Иванов…

Иван Иванов, синот на поранешниот претседател Ѓорге…

Внукот на Сталин обвинет и приведен во…

Внукот на Јосиф Сталин, човекот кој три…

Чомовски, Тричковски и Иванов: Оркестрирано сите yдpија…

Никола Димитров си стави мета на грбот…