(Фото) НАЈНОВА ВЕСТ: БМВ “слета” на жардињера кај Соборен храм поради несоодветна брзина

t

Несоодветна брзина, во моментов доведе до качување на возило, марка БМВ, на жардињерата кај соборен храм.

Според првичните информации возачот возел со преголема брзина, а лизгавиот коловоз дополнително придонел за “летањето” на БМВ-то.

Нема повредени во сообраќајната несреќа, причинета е само материјална штета.

Фото: Инфомакс

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тетовец му го запалил со бензин БМВ-то…

„СВР Тетово поднесе кривична пријава против О.М.(30)…

Драма во Ватикан: Албанец со БМВ се…

Италијанската полиција пукала во гумите на БМВ…

(Фото) НАЈНОВА ВЕСТ: БМВ “слета” на жардињера…

Несоодветна брзина, во моментов доведе до качување…

Јужниот дел од Мексико погоден од ураганот…

Агата, најсилниот ураган во историјата, што во…

Тексас вода да ни носи: Залутан куршум…

Вчера во 20:46 часот Ѓ.С.(32) од Скопје…